Saç Kesimi Püf Noktaları
Saç Kesimi Püf Noktaları

Saç Kesimi Püf Noktaları

Saç Kesimi İle Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç, bir kadını güzel gösteren en önemli unsurlardan biridir. Kişinin güzel ve çekici görülebilmesi için ; uygun bir saç rengi ve yüz hatlarına yakışan bir saç kesimi olması gerekir. Düzgün kesilmiş bir saç, kadınlara estetik ve uyumlu bir görünüm sağlar. Saç kesimi kadın ve erkeklerde de oldukça kolay görünen ancak, ayrıntı, incelik ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Kişi, yüz hatlarına ve şekline göre saç kesim modelleri tercih etmelidir. Öncelikle saçını kestirmeye karar vermiş bir kadın,  deneyimli ve güvenilir bir kuaföre gitmesi, sağlıklı sonuç alabilmesi adına en doğru karar olacaktır.

Saç kesimi kısa modeller, saçın omuz hizası ve daha üzerinde kesilmiş modellerdir. Özellikle, yuvarlak ve  oval yüz tipine sahip kişiler tarafından kullanılmalıdır. Ayrıca kısa saç, yüzü daha tombul göstereceği için, yüz bölgesi daha kilolu olan kadınlar bu saç modelini tercih etmemelidir. Saç kesimi düz model, her saç modeli aynı kısalıkta kesilen bir modeldir. Saç kesim aparatı kullanılarak kesildiğinde her tarafı eşit şekilde olan bir saç modeli ortaya çıkar. Her yüz şekline yakışan, düz saç kesimi yüz şeklini daha uzun gösterir. Bu sebeple kilolu kadınlar tarafından, tercih edilmelidir. Ayrıca düz saç kesimi, saçları seyrek kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Gür saçlı kadınlarda kullanım durumunda, oldukça kabarık görünebilir. 

Saç kesimi asimetrik model, farklı boylarda olan saçların asimetrik kesilmesi anlamına gelir. Her boyda saça bu model kesilebilir, ancak kısa saçlarda daha çok model kendini belli eder. Genellikle uzun, ince yüz tipine daha çok yakışan bir modeldir. Ancak yüzü tombul kadınlarda da daha uzun asimetrik kesimler yapılarak bu sorun ortadan kaldırılabilir. Saç kesimi ara makas, yalnızca saçları gür ve kabarık saçlarda, saçın aralarına atılan bir işlemdir. Bu işlemde saçının bütünü öngörülerek aralara inceltme işlemi yapılmalıdır. Böylece saçın kabarıklığını biraz azaltılmış olur. Özellikle düz ve dalgalı saçların, daha hacimli görünmesi için kullanılan bu işlem, kesinlikle fazla kıvırcık saçlarda uygulanmamalıdır.

Saç kesimi modelleri bayan için kafa karıştırıcı olabilir. Ancak yüz hatlarına ve yüz şekline göre kesilmiş ve hacimlendirilmiş bir saç kesimi, kişinin en güzel giysisi haline gelir. Saç kestirmeye karar vermiş bir kadın, deneyimli ve güvenilir bir kuaföre başvurmalıdır. Emin ellere emanet edilmiş saçlar, kusursuz bir görünüm sağlayacaktır. 

Site Bağlantılar

Instagram Resimleri